Pridaj komentár

Ochranná maska OM-90

OM-90 je vojenská ochranná maska ktorá chráni tvár, oči a dýchacie cesty pred otravnými, rádioaktívnymi látkami a bojovými biologickými prostriedkami vo forme plynu, aerosólu alebo pary.

om-90 1

Táto maska nahradila už zastarané masky M-10 a M-10M ktoré používali lícne filtre. Problémom M-10 bola reálne nemožná výmena filtru v prípade jeho zanesenia v kontaminovanej oblasti, nízka zrozumiteľnosť hovoreného slova, nemožná kombinácia s modernými komunikačnými zariadenia, obtiažné dýchanie a v neposlednej rade aj ťažké mierenie so zbraňou cez mechanické mieridlá.
Maska je zostrojená tak, aby kládla malý odpor pri dýchaní a pritom poskytovala používateľovi vysoký stupeň ochrany. Dlhodobú znesiteľnosť masky zaisťuje konštrukcia a tvar tesniacej manžety a nízke dýchacie odpory v komplete s novým filtrom z vysoko odolného plastu. Mimoriadnu odolnosť proti prieniku otravných alebo inak nebezpečných látok zabezpečuje lícnica masky vyrobená z brómbutylkaučuku. Komunikáciu a zrozumiteľnosť hovoreného slova zaisťuje priezvučná vložka kompatibilná s náhlavným komunikačným systémom spoločnosti IMTRADEX.

m90 1

  Vďaka optimalizovanému zornému poľu zachováva vysokú pozorovaciu schopnosť a priestorovú orientáciu. Maska umožňuje použitie korekcie dioptrických vád a kompatibilitu s vojenskými optickými prístrojmi vrátane noktovízoru KLARA. Kalené sklo zorníkov je veľmi odolné proti nárazu a poškriabaniu.

Import

Maska je vybavená systémom na príjem tekutín aj počas pobytu v zamorenom prostredí, tento systém je kompatibilný s hydratačným systémom firmy  CAMELBACK.

collage

Základné špecifikácie:
Priemerná hmotnosť: 500g
Veľkosti: 3
Upínací systém: gumotextilný
Efektívne zorné pole: 73%
Binokulárne zorné pole: 34%
Závit pripojenia filtru: Rd40×1/7″
Odolnosť proti prenikaniu chemických bojových látok: 48hod
Minimálna zrozumiteľnosť: 95%
Objem fľaše: 800ml
Príjem tekutín: 230ml/min
Funkčná spoľahlivosť: od -30°C do +70°C

zdroj: http://www.guzu.cz

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: